wybierz przesłonę okienną
Uchodzą za najbardziej popularne zabezpieczenie domu, mieszkania. Rolety zewnętrzne spełniają też inną funkcję niż antywłamaniowe. Otóż są dobrym izolatorem czynników atmosferycznych wraz z wygłuszeniem. Zabezpieczają przed ostrym słońcem, wścibskimi spojrzeniami sąsiadów oraz złodziejami. Oferowane przez nas rolety zewnętrzne i antywłamaniowe to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. To komfort i wygoda na najwyższym poziomie, a także doskonała izolacja termiczna i akustyczna. Szeroka gama profili i sposobów wykonania czynią dostępne u nas rolety produktem funkcjonalnym, spełniającym wszystkie Państwa wymogi. Rolety zewnętrzne stanowią elegancki element budynku za sprawą kolorystyki i sposobie montażu. Dostępne są profile w kolorze drewnopodobnym. Montowane mogą być na trzy sposoby: montaż wnękowy, nad tynkowy oraz pod tynkowy. Możliwość osłony dużych oszklonych wnęk okiennych jedną roletą. Do sterowania można zastosować: tradycyjny zwijacz sznurkowy oraz taśmowy, zwijacz korbowy (zalecane jest do dużych gabarytów) oraz sterowanie elektryczne. Poniżej opis najczęściej stosowanych systemów. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Nasz przedstawiciel z przyjemnością doradzi Państwu najlepszy system oraz sposób montażu rolet. Wyceny przygotowywane są indywidualnie.

Rolety nadtynkowe


Tego typu rolety montuje się do elewacji budynku oraz futryn okiennych. Mogą być wykonane w różnych rozmiarach pancerza, w zależności od przeznaczenia. Pancerz w podstawowym profilu wypełniony jest pianką poliuretanowa. Kształt skrzynek jest prostokątny lub owalny ich wymiar jest uzależniony od wysokości rolety. Sterowanie ręczne lub elektryczne. mm została zaprojektowana tak, aby osoby zainteresowane nie miały problemu z dobraniem kolorów do wnętrza oraz własnego gustu. Standardowo żaluzja wykonana jest ze wspornikiem listwy dolnej.

Rolety podtynkowe


Montuje się je w pierwszej fazie ocieplenia budynku. Przed położeniem ocieplenia montuje się skrzynki i prowadnicę. Sterowanie zaleca się elektryczne. Skrzynki wypełnione są wewnątrz styropianem, chroniąc przed przymrozkami. Klapa rewizyjna umożliwia swobodny dostęp do kaset. Po położeniu ocieplenia rolety są mało widoczne co podnosi estetykę oraz praktycznie uniemożliwia włamanie.

Rolety + moskitiery


Do rolet jest możliwość zamontowania moskitiery. Moskitiera w sposób rolowany chowa się do kasety a podwójna prowadnica umożliwia swobodną jej pracę. Chroni to Państwa nie tylko przed włamaniem a także niechcianymi insektami.

Sterowanie elektryczne


Pilot wielo-kanałowySterowanie pilotem znacznie ułatwia obsługę rolet. Pilot można zaprogramować w dowolnej konfiguracji, a ew. czujnik czasowy na zaprogramowanie rolet o danej godzinie. Sterowanie z ipada da poczucie bezpieczeństwa że rolety są zamknięte w czasie wyjazdu. Napędy stosowane firmy somfy. System elektryczny dociskając pancerz uniemożliwia podniesienie rolety.

Dodatkowe zabezpieczenia


Do wszystkich rolet jest możliwy montaż dodatkowego zabezpieczenia. Rygiel automatyczny(polega n automatycznym zamknięciu po odpuszczeniu rolety). Zamek baskwilowy umieszczony na dolnej listwie dolnej od zewnątrz zamykany na klucz a także przesuwne rygle wewnętrzne. Uniemożliwia to podniesienie pancerza i z pewnością daje poczucie dodatkowego bezpieczeństwa.